LT | EN
   

Dažniausiai pasitaikančios Standartinių gaminių duomenų saugojimo problemos:

•    Gaminių specifikacijos ir technologijos aprašymai dažnai saugomi popierine forma, gali dingti duomenys, nepatogu naudotis

•    Nėra įmonės anksčiau gamintų produktų archyvo

•    Gaištamas laikas pakartotiniam tų pačių duomenų įvedimui, dėl ko atsiranda klaidos kadangi  duomenys apie gaminamus gaminius laikomos keliose vietose:

o          Excel failuose

o          Buhalterinės apskaitos programoje

o          Interneto svetainės turinio valdymo sistemoje ir kt.

Išeitis -vieninga visiems pritaikymams duomenų bazė. Žemiau pav. parodyta ,kokiems tikslams naudojama AIVA GAMYBA programos gaminių duomenų bazė sukuriama AIVA KATALOGAS programos modulio pagalba.

AIVA programoje gaminių duomenų bazė gali būti sukurta ne tik standartiniams serijiniu būdų gaminamiems, bet ir nestandartiniams,-užsakymo metu pritaikomiems kliento poreikiams, gaminiams.

 Šiuo atveju į katalogą įvedamos tik priklausomybės medžiagų ir operacijų nuo pasirenkamų arba įvedamų gaminio charakteristikų. Šios charakteristikos gali būti ir importuojamos iš projektavimo sistemų gaminio užsakymo registracijos metu.

Vieningos duomenų bazės sukūrimo nauda:

•       Nebelieka duomenų dubliavimosi įvairiose vietose- konstruktorių biure, komercijos skyriuje, gamyboje, tiekime, sandėlyje.

•        Duomenys įvedami tik vieną kartą, todėl tai padeda išvengti duomenų įvedimo klaidų, taupo laiką duomenų įvedimui (įrašymui) bei paieškai

•       Neprarandami duomenys apie pagamintus  gaminius, kurių gali prireikti jei klientas vėl užsakys tokius pat gaminius

•       Duomenų bazės sukūrimas labai palengvina standartinių ir nestandartinių gaminių užsakymą

Kadangi katalogo paruošimas ir tolimesnis palaikymas paprastai reikalauja daug darbo sąnaudų, reikalingi sprendimai kaip šias sąnaudas sumažinti.

AIVA programoje sprendimai, kurie padeda dalinai sumažinti darbo sąnaudas pradiniam katalogo sukūrimui:

1) Gaminių ir medžiagų kainyno ir likučių perrašymas iš įmonės apskaitos sistemos, toliau rankiniu būdu įvedant prekių aprašymus ir nuotraukas

2) Medžiagų katalogo importas internetu iš vieno ar kelių tiekėjų sudarytų medžiagų katalogų, perskaičiuojant tiekėjo kainas į pardavimo kainas

3) Galimybės suteikimas tiekėjams patiems internetu įvesti savo medžiagų  kainas, kurias sistema perskaičiuoja į pardavimo kainas pagal iš anksto nustatytus procentus.

 

Tam kad patogiau būti ruošti gaminių kataloga bei naudotis kitomsi programos funkcijomis AIVA GAMYBA programoje realizuota daug funkcijų, kurios padeda darbuotojams prisitaikyti programą kiekvienoje darbo vietoje pagal savo poreikius. Žemiau parodytos pagrindinės programos administravimo funkcijos.

 
© 1995 - 2018 Aiva sistema
webleader.lt