Šiuo metu daugelyje įmonių medžiagų apskaita didžiaja dalimi vyksta pusiau  rankiniais metodais. Pardžioje gamybos ceche darbininkai  užsirašo popieriuje kokias medžiagas sunaudojo, o po to užrašai perduodami apskaitininkams, kurie rankiniu būdu įveda šiuos duomenis  į buhalterinės  apskaitos  programą.
Toks rankinis panaudotų medžiagų registravimas gamyboje užima laiko, atsiranda klaidos. Daug laiko užima duomenų įvedimas į buhalterinę programą, vėl gali atsirasti įvedimo klaidos. Vėliau šių klaidų paieška ir taisymas užima nemažai laiko, o tai kainuoja darbo laiko sąnaudas. Ataskaitos apie medžiagų likučius sandėliuose gaunamos labai pavėluotai, todėl mažai naudingos nes nežinome ar užteks medžiagų naujų užsakymų gamybai ir arba jų nuperkama per daug arba pritrūksta ir dėl to nespėjama laiku įvykdyti užsakymų, o resursai kartais prastovi be darbo

Naudojantis AIVA programa nereikia rankinių būdu nei registruoti nei suvedinėti duomenų į programą. Visi duomenis iš anksto jau yra programoje, tereikia tik patvirtinti kad detalė, pusgaminis ar galutinis gaminys pagamintas ir programa automatiškai nurašo sunaudotas medžiagas , jų savikainą perkeldama į pagaminto produkto savikainą. 

Be šio metodo, kai pasirinkus užsakymą, patvirtinus jo gamyba medžiagos automatiškai nurašomos ir užpajamuojami gaminiai, AIVA programoje realizuoti du metodai, kai medžiagos nurašomos automatiškai,kai registruojamas paskutinės gamybos operacijos atlikimas:

  • Pajamuojant pagamintą produkciją medžiagos nurašomos skenuojant paskutinės  gamybos operacijos  atlikimo barkodą

  • Works programoje registruojant paskutinės operacijos atlikimą lieciamame ekrane.

Naudojant šiuos metodus,  medžiagų sunaudojimo patvirtinimą, atlieka neakivaizdžiai tas pats darbininkas, kuris registruoja savo operacijos atlikimą (žr. gamybos operacijų registraciją). 

Medžiagų nurašymas parduodant į gamybą kaupikliu skeneriu gali būti naudojamas tiek aukščiau aprašytais atvejais, tiek  specialiuose gamybos valdymo moduliuose,  kur pagamintos produkcijos pajamavimas savikainos apskaičiavimas  atliekamas automatiškai vykdant kitus veiksmus:

  • Order posting programoje spausdinant lipduka pagamintai detalei ar gaminiui ar jo pakuotei

  • automatiškai nuskaičius pagaminto pusgaminio ar gaminio svorį iš elektroninių svarstyklių.

Kaip matome, AIVA programoje medžiagų ir pagamintos produkcijos  apskaita gamyboje vyksta pilnai automatiškai be jokio rankų darbo ir taip ne tik sutaupomos lėšos apskaitininkų algoms, bet ir išvengiama rankinio duomenų įvedimo klaidų, o atskaitos apie medžiagų likučius ir medžiagų sunaudojama gaunamos bet kuriuo momentu realiuoju laiku.

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt