AIVA programoje, medžiagų pajamavimas gali būti vykdomas pasirinkus per programą siųstus užsakymus tiekėjams.

Kadangi užsakyme tiekėjui jau yra visi tie patys duomenis, kurie reikalingi gautų prekių pajamavimui, todėl jų nereikia iš naujo įvesti nei ranka nei skenuojant.

Tačiau užsakymai tiekėjams per programą daromi ne visada. Be to, net ir jei pajamuojama pagal užsakymus tiekėjams atsiranda poreikis skenuojant  greičiau patikrinti ar gautos tos prekės kurios buvo užsakytos.  

 Kaip galima geriau panaudoti skenerius  pajamuojant  medžiagas priklauso nuo kelių faktorių:

1)    Kaip pajamuojamos medžiagos buvo gautos:

a)    Ar pagal iš anksto siųstą užsakymą

b)    Ar nupirktos parduotuvėje be išankstinio užsakymo

2)    Ar duomenų bazėje jau yra informacija apie nupirktas medžiagas:

a)    Ar yra ir pavadinimai ir barkodai

b)    Ar yra tik pavadinimai

c)     Ar nėra iš viso jokios informacijos, t.y. medžiaga nupirkta pirmą kartą ir nebuvo dar nė karto užsakyta per programą

3)    Kokie yra pajamuojamų medžiagų gabaritai:

a)    Ar nedideli ir jas nesunkiai galima atsinešti skenavimui prie kompiuterio

b)    Ar dideli ir jų negalima ar nepatogu būtų atsinešti prie kompiuterio skenavimui.

 Gautų medžiagų pajamavimas skenuojant

Tiems retai pasitaikantiems atvejams kai medžiagos (prekes) nuperkamos nuvažiavus į parduotuvę  be iš anksto siųsto užsakymo ir duomenų bazėje yra įrašyti prekių barkodai, galima užpajamuoti prekes skenuojant paprastu skeneriu jų barkodus.

Pagal nuskenuotą barkodą programa suranda duomenų bazėje prekes ir sudaro prekių sąrašą pajamavimui. Darbuotojui tereikia tik pasirinkti tiekėją. Jei gavome kelias su tais pačiais barkodais prekes, tai galima įrašyti kiekį. Jei kai kurios gautos prekės anksčiau neturėjo bazėje barkodo arba iš vis nebuvo bazėje, galima jas surasti pagal pavadinimą arba naujai įrašyti į bazę.

 Jei prekes nepatogu atsinešti prie kompiuterio galima naudoti belaidį skenerį, kuris dirba per atstumą. Nuskenavus visas prekes ateiname prie kompiuterio ir patvirtiname pajamavimą. Tik problema, kad jei ne visos prekės turi barkodus, jos nepateks į pajamavimo sąrašą. Be to, jei tokiais pat barkodais gautos keliolika vnt. prekių, tai reikės priėjus prie kompiuterio įvesti jų kiekį kad neskenuoti daug kartų.

Todėl tais  atvejais geriau būtų naudoti kaupiklį skenerį ir kurti jam programėlę- aplikaciją, kuri parodytų ar nuskenuotos prekės barkodas buvo duomenų bazėje ir programa ją įtraukė į pajamavimo sąrašą. Jei įtraukė,- tada būtų galima įrašyti koks kiekis gautas. Neįtrauktas skenuojant prekes būtų galima atidėti į šoną ir pabaigus skenavimą užpajamuoti per programą. Jei prekės gautos pirmą kartą tada būtų įvedami dar ir pavadinimai.

 Prekių gavimo sutikrinimas skenuojant

 Tai atvejais kai reikia užpajamuoti iš karto daug prekių pozicijų ir nors jei prekės buvo užsakytos per programą nereikia įvesti jų duomenų, bet gavimo sutikrinimui akimis  reikia sugaišti nemažai laiko. Tuo atveju pajamavimo proceso pagreitinimui, jei prekės turi barkodus, prekių gavimo sutikrinimui su užsakymu tikslinga  naudoti barkodų skenavimą.

Sutikrinti galima tiek paprastu skeneriu-jei prekes galima atsinešti prie kompiuterio. Priešingu atveju reikia programuoti kaupiklio skenerio programėlę gavimo sutikrinimui.

 Prekių barkodų įvedimas į duomenų bazę pajamuojant

Tais atvejais, kai užsakytos per sistemą gautos prekės turi barkodus, o programos duomenų bazėje jų nėra, jas būtų galima įvesti nuskenavus prekės lipduką su barkodu. Jei galima prekes atsinešti ir skenuoti prie kompiuterio, tada reikalingas tokios funkcijos programavimas prekių pajamavimo formoje.

Jei gautų į sandėlį prekių atsinešti prie kompiuterio sutikrinimui skeneriu nepatogu, tada reikia programuoti kaupiklio skenerio programėlę, kuri, pasirinkus užsakymą tiekėjui, parodys kokios prekės turi būti gautos, o pasirinkus ekrane iš sąrašo prekę ir nuskenavus jos barkodą, programėlė šį barkodą

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt