Gamybose kur tarp gamybos operacijų ir stadijų atsiranda ilgesni laiko tarpai, pagaminus ruošinius jie laikinai padedami į stelažus.  Perkelti ir užregistruoti į kokį stelažą ir kokią jo vietą buvo padėti ruošiniai gali pagelbėti kaupikliai skeneriai. 

Kaupiklius skenerius taip pat patogu panaudoti pusgaminių vidiniam  perkėlimas  iš vieno cecho į kitą.

Ruošinių perkėlimas kaupiklių skeneriu ir apskaita

 Gamyboje atlikus bet kurią tarpinę gamybos operaciją atsiranda  ruošinys. Kadangi tai tik tarpinis gamybos rezultatas, kuris po kitos operacijos pasikeis, tai ruošiniams neapsimoka spausdinti lipdukų su barkodais, o kai kuriems ruošiniams, kaip pav., metalo, ir nelabai įmanoma lipdukus ir priklijuoti.

AIVA programoje realizavome sprendimą, kaip neturint ruošinio lipduko su barkodu atlikti ruošinių perkėlimą skenuojant tam tikslui panaudojant paskyros gamybai barkodą.

Prieš pradedant detalių ar galutinio gaminio gamybą jiems atspausdinama paskyra su barkodu ir kita reikalinga gamybai informacija.

Darbininkas gavęs paskyrą nuskenuoja jos barkodą gamybos kompiuteryje, kur programa parodo kokią gamybos operacija jam reikia atlikti.

 Darbininkas, pradėjęs operaciją, paspaudžia pradžios komandą, o ją atlikęs,-pabaigos komandą, ir įrašo kokį kiekį atliko. Programa, jei buvo atlikta ne paskutinė operacija, automatiškai užpajamuoja ruošinius, o atlikus paskutinę operaciją-pusgaminius ar galutinius gaminius.

Tam kad perkelti ruošinius į stelažą sekančiai gamybos operacijai, kaupikliu skeneriu nuskenuojamas paskyros barkodas bei barkodas stelažo vietos, į kurią padedamas ruošinys.

Kaupiklio programa suranda koks tuo metu ruošinys buvo užpajamuotas ir jį perkelia iš gamybos sandėlio į pasirinktą stelažą- sandėlį, kartu įrašydama prie užsakymo stelažo vietą kur padėtas ruošinys.

Jei atliekant bet kurią sekančią operaciją ne visas kiekis pusgaminių buvo pagamintas ir vienu metu atsirado ruošinių, kurie buvo pagaminti pav., po pirmos operacijos ir po sekančios operacijos, tada kaupiklio ekrane darbininkas gali pasirinkti kuriuos ruošinius jis perkels.

Analogiškai vyksta perkėlimas ir pagaminto ir užpajamuoto pusgaminio ar galutinio gaminio.

Tam kad darbininkai stelažuose greičiau galėtų surasti reikiamą ruošinį savo operacijos atlikimui sukurta stelažams ataskaita, kuri gali būti rodoma ekrane pakabintame prie stelažo. Ataskaita automatiškai pastoviai atsinaujina, todėl joje visą laiką matoma aktuali informacija.

Kai darbininkas pasiimtam ruošiniui užregistruoja savo  gamybos operacijos atlikimą , programa šį ruošinį automatiškai nurašo ir jis neberodomas stelažo ataskaitoje.

Pagamintų pusgaminių perkėlimas iš gamybos (sandėlio) į kito sandėlio stelažą skenuojant išmaniuoju telefonu

 Pagamintų pusgaminių perkėlimą juos pagaminus perkėlimą skenuojant paskyros barkodą ir stelažo vietos barkodą galima padaryti ir per AIVA išmaniojo telefono aplikaciją.

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt