AIVA GAMYBA programa ne tik tinka standartinių serijinių gaminių gamybai, bet ir nestandartinių- pritaikomų klientų poreikiams bei projektinių, gaminių gamybos valdymui.

Nestandartinės gamybos valdymas palyginus su standartinės gamybos valdymu turi eilę ypatumų, kuriuos rasite žemiau lentelėje

Valdymo procesas

Nestandartinių ir projektinių gaminių procesų valdymo problemos

Palyginimas su standartinių gaminių valdymo procesais

Gaminių projektavimas

Gaminių projektavimas vyksta gavus užsakymą arba net dar  prieš jį gaunant, tam kad paskaičiuoti kainą ir paruošti komercinį pasiūlymą.

Dažnai konstruktoriai vienu metu vykdo kelių užsakymų gaminių projektavimą, todėl sunku numatyti, kad gaminys gali būti suprojektuotas. Nėra sprendimų kaip optimaliai suplanuoti konstruktorių darbą kartu su  gamybos procesų planavimu.

Dėl trumpų užsakymų gamybos terminų , kartais tenka suprojektavus dalį užsakymo perduoti jį į gamybą.

Mažai panaudojami duomenis 3 D projektavimo programų gamybos valdymui. Yra sprendimai tik suprojektuotų gaminiui medžiagų ( angliškai BOM ) importo į gamybos valdymo programas.

Suplanuoti gamybai nauji gaminiai projektuojami iš anksto pagal patvirtintą planą.

Pilnai suprojektavus gaminį jis perduodamas gamybai.

Gaminių gamybos technologijos duomenų bazės sukūrimas

Nėra iš anksto tiksliai žinomos, medžiagos, operacijos, sudėtis. AIVA SISTEMA sukūrė tokių gaminių gamybos aprašymo sistema, kai aprašomi galimi gaminio ryšiai su medžiagomis, operacijomis, pusgaminiais, bei jų kiekių ir trukmės paskaičiavimo formulės

Žinomos gaminio gamybai reikalingos žaliavos, jų kiekiais, gaminio komplektacija, gamybos operacijos, jų eiliškumas ir trukmės vienam gaminiui pagaminti. Galima sukurti ir papildyti tokių gaminių duomenų bazę

Komercinių pasiūlymo paruošimas ir užsakymo perdavimas į gamybą

Pasiūlymo paruošimui reikalinga įvesti gaminio ir jo sudėtinių dalių (pusgaminių) išmatavimus, spalvas, sudėtį, gamybines operacijas (pav., grūdinti stiklo gaminį ar ne), paskaičiuoti jų kiekius, savikainas , pusgaminių ir gaminių savikainas bei gaminio kainą.

Projektiniams gaminiams dalį šios informacijos galima gauti iš 3D projektavimo programų, kitas reikalinga paskaičiuoti. Problema operatyvaus paėmimo ir paskaičiavimo. Ne visada ruošiant komercinį pasiūlymą gaminiai projektuojami, nes tai brangu.

Jei užsakymo priėmimo stadijoje neapskaičiuojamos medžiagos ir operacijos, tai turi būti atliekama gamyboje arba kitaip neįmanoma planuoti gamybos ir tiekimo procesų.

AIVA SISTEMA sukūrė sprendimus nestandartinių gaminių charakteristikų įvedimo ir pasirinkimo bei skaičiavimo problemą bei yra pirmieji bandymai panaudoti gautą iš projektavimo programų informaciją. Tačiau dar reikalingi papildomi tyrimai ir sprendimai kaip efektyviausiai galima panaudoti iš labiausiai žinomų 3 D projektavimo programų  įmonės komercijos ir gamybos procesų valdymui.

 

Gamybos terminą tiksliau nustatyti labai sunku dėl nestandartinių gaminių gamybos planavimo sudėtingumo, todėl dažnai jis nustatomas apytikriai, pav., pridedant 1 mėn., nuo užsakymo gavimo datos.

Pasiūlymo paruošimui tereikia tik pasirinkti iš anksto duomenų bazėje aprašytus gaminius ir įrašyti užsakomus kiekius. Pasiūlymo kaina apskaičiuojama dauginant iš anksto nustatyta gaminio kaina iš užsakomo kiekio. Priklausomai nuo kiekio gali būti daromos nuolaidos.

Perdavus užsakymą į gamybą iš duomenų bazės gaunama ir jo gamybai reikalinga informacija -medžiagos, pusgaminiai, operacijos.

 

Gamybos terminas nustatomas pakankamai lengvai, kadangi žinoma iki kada užimti gamybos resursai suplanuotiems užsakymams ir kiek laiko reikia naujam užsakymams pagaminti. Dažniausiai tai įvertinama pagal labiausiai apkrautą gamybos resursą.

Gamybos planavimas

Nestandartiniai-pritaikomi kiekvieno kliento poreikiams, ir  projektinius gaminiai gaminami po vieną arba mažomis porcijomis, dažnai keičiamas jų prioritetas ,kadangi atsiranda skubesni už jau stovinčius eilėje arba pradėtus užsakymus, todėl dažnai kyla poreikis keisti gamybos procesą jo vykdymo metu (įvykiais valdomas procesas)– reikalingas dažnas ir greitas visų resursų bei tiekimo perplanavimas įvertinant daugybę skirtingų įvairių gaminių charakteristikų ir gamybos technologijų.

Kadangi užsakymai įvykdomi greitai, dažnai keičiamos užduotys darbo centrams, todėl atsiranda papildoma problema, kaip operatyviai pateikti užduotį keičiantis planams, bei kaip užregistruoti darbų vykdymo procesą

Žinomi gamybos planavimo optimizacijos metodai pritaikyti standartinių, dideliais kiekiais gaminamų produktų gamybai. Paprastai optimizuojamos reikalingos pagaminti gaminių atsargos.

Suplanuoti gamybos procesus, kadangi pilnai keičiami palyginti retai ir iš anksto žinomi gamybinių operacijų vykdymo laikai nėra labai sudėtinga. Užregistruoti darbų įvykdymą dėl reto užduočių keitimo gan paprasta.

Tiekimo planavimas

Kiekvienam kliento gamybiniam  užsakymui dažnai naudojamos skirtingos medžiagos, todėl negalima sukaupti medžiagų atsargų. Todėl reikalinga operatyviai paskaičiuoti medžiagų poreikį užsakymų įvykdymui ir jas užsakyti,kad medžiagos suspėtų atvykti laiku. Medžiagų atvežimo planuojami terminai priklauso tiek nuo tiekėjų galimybių tiek nuo suplanuotų gamybos terminų, kurie savo ruožtų priklauso nuo to kada bus patiektos jiems reikalingos medžiagos

Kokiu ir kiek  reikės medžiagų gamybos planui įvykdyti žinoma iš anksto, todėl užsakomos medžiagų atsargos. Optimizavimo uždaviniai sprendžia koks turi būti atsargų lygis.

 

 

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt