Renkantis kokią gamybos valdymo programą įdiegti ir ar iš viso ji reikalinga, įmonei iškyla klausimas kokia bus iš to nauda.

 

Neretai įmonės vadovai abejoja ar net netiki, kad gamybos valdymo programa gali duoti ekonominę naudą, bijo, kad darbui su programa gali prireikti daugiau darbuotojų ir, tuo pačiu, daugiau išlaidų. Praktikoje kartais taip ir atsitinka, jei pasirenkama netinkama įmonės veiklai sistema.

 

Tuo tarpu kur slypi ekonominė nauda, kurią duos automatizuota gamybos valdymo sistema   ir  kaip ją paskaičiuoti daugeliui įmonių nelabai aišku.

 Todėl iš vienos pusės vyraujanti baimė, kad naujos sistemos diegimas atneš tik vargą ir nuostolius, o iš kitos pusės neaiški ekonominė nauda mūsų įmones ir stabdo nuo investicijų į šią sritį.

To pasekoje  mūsų gamybos įmonių efektyvumas lieka mažesnis nei tokių išsivysčiusių vakarų valstybių kaip Vokietija ir kitų šalių,  kur įmonių skaitmeninimo lygis žymiai aukštesnis.

 

Paanalizuosime, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis verslo valdymo sistemos gamybos įmonei programinę įrangą, kad ji duotų ekonominę naudą, ir kaip ją apskaičiuoti.

 

Pagrindiniai  ekonominės naudos šaltiniai

 

Galima išskirti keturis pagrindinius ekonominės naudos šaltinius, kuriuos gali gauti įmonė, pasirinkusi sau tinkamą programinę įrangą verslo procesų automatizavimui:

1)    Valdymo personalo darbo sąnaudų sumažinimas, dėl ko reikia mažiau darbuotojų arba esant tam pačiam skaičiui  galima atlikti daugiau darbo;

2)    Pardavimų apimties padidėjimas esamiems ir naujiems klientams  ir tuo pačiu pajamų padidėjimas;

3)    Gamybos efektyvumo padidėjimas dėl geresnio resursų panaudojimo, kai su tais pačiais resursais įmonė per tą patį laiką gali pagaminti daugiau;

4)    Medžiagų ir subrangos paslaugų įsigijimas mažesnėmis kainomis ir su mažesnėmis pridėtinėmis išlaidomis.

 

Panagrinėsime detaliau kiekvieną iš šių ekonominio efektyvumo šaltinių.

 

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2022 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt