Norint paskatinti darbininkus dirbti našiau, gamybinės įmonės dažnai naudoja apmokėjimo sistemą, kai atlyginimas skaičiuojamas už kiekvieną atliktą gamybinę operaciją. Tokio metodo praktinis pritaikymas susiduria su sunkumais - neturint operacijų valdymo sistemos, labai sunku užregistruoti, kas kokias operacijas atliko, o dar sunkiau užregistruoti, per kiek laiko atliko.

 

AIVA 9001 programoje tai nekelia problemų, kadangi gamybos operacijų valdymo metu visa reikalinga atlyginimo paskaičiavimui informacija automatiškai sukaupiama duomenų bazėje.

 

Atlyginimo paskaičiavimui realizuota programos funkcija, kuri pagal kataloge įvestus operacijų įkainius paskaičiuoja realiame laike kiekvienam darbininkui atlyginimą priklausomai nuo jo atliktų gamybinių operacijų.

 

Realizuoti du atlyginimo paskaičiavimo metodai:

1)    Tik nuo operacijos įkainio, nepriklausomai nuo to, kiek faktiškai laiko buvo atliekama operacija.

2)    Nuo atliktų operacijų, įvertinant, kiek faktiškai laiko darbininkas vykdė užsakymą. Jei užsakymas buvo įvykdytas greičiau, negu teoriškai paskaičiuotas, tada darbininkui atlyginimas didinamas, o jei užsakymas buvo įvykdytas lėčiau - tada šiek tiek mažinamas  pagal iš anksto numatytą koeficientą. Šis metodas stimuliuoja darbininką kelti kvalifikaciją ir operacijas atlikti greičiau, o įmonei padeda geriau išnaudoti įrengimus.

 

Paskaičiuotus atlyginimus programa parodo ataskaitoje, kurią gali matyti prisijungęs savo vardu kiekvienas darbininkas.

 

Tokiu būdu priklausomai nuo atliktų gamybos operacijų kiekio  paskaičiuotos už mėnesį atlyginimų  sumos perduodami į AIVA atlyginimų buhalterinės apskaitos programą (per specialų interfeisą galima perduoti į jau naudojamą įmonėje  atlyginimų apskaitos programą) mokesčių paskaičiavimui.

 

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt