Inventorizacija gali reikti atlikti tiek medžiagų bei gatavos produkcijos sandėliuose, tiek nebaigtos produkcijos gamyboje.

Inventorizacijos atlikimui galima panaudoti kaupiklius skenerius bei išmaniuosius telefonus su Aiva inventorizacijos programėle.

Nebaigtos gamybos inventorizacija skenuojant gamybos paskyrų barkodus išmaniuoju telefonu

Pusgaminių inventorizacijai nebaigtoje gamyboje realizuota programėlė išmaniajam telefonui.

Kadangi pusgaminiams retai kada spausdinami lipdukai su barkodais, tai vietoje jų panaudojamos barkodai atspausdinti užsakymų  paskyrose gamybai. Šios paskyros naudojamos gamyboje operacijų vykdymo registracijai skenuojant paskyroje operacijų barkodus.  

Inventorizuojant pusgaminius pagamintus pagal šias paskyras,  skenuojant paskyrų barkodai telefonu. Telefono  programėlė pagal paskyros barkodą suranda duomenų bazėje užpajamuotą pusgaminį ir įrašo į inventorizacijos ataskaitą, kurioje  gauti skenuojant skaičiai palyginami su sandėlio likučių ataskaitoje esančiais skaičiais.

Pagamintos produkcijos ir medžiagų sandėlio inventorizacija išmaniuoju telefonu

 Inventorizacijai vykdoma per web ataskaitą, kurioje rodomos jau  padarytos inventorizacijas ir galima užregistruoti naują inventorizaciją.

Pasirinkus telefone jau ataskaitoje užregistruotą inventorizaciją, skeenuojame prekių barkodus.  Nuskenuotas prekes  programėlė įrašo į duomenų bazę. Web ataskaita atsinaujina ir parodo kur yra medžiagų ar produktų sandėlio trūkumas o kur perteklius.

 Ataskaitą galima eksportuot į Excel failą ir atsispausdinti. Web ataskaitą galima naudoti ir be telefono programėlės, nes yra galimybė ranka ją koreguoti. http://standard9001.katalogai.lt/uHelp1/mnuAdminFuncSub1_11/Inventorizacijos_paaiskinimas.mp4

Sandėlio inventorizacija kaupikliu skeneriu

 Jei inventorizacijas reikia atlikti dažniau ir prekių kiekis didelis patogiau naudotis kaupikliu skeneriu panaudojant AIVA inventorizacijos programėlę.

Į kaupiklį nuskaitomi duomenys iš materialių vertybių likučių ataskaitos. Yra galimybė likučius įkelti vieno arba net kelių pažymėtų sandėlių.

Vykdant inventorizaciją, nuskenavus prekės barkodą programa kaupiklyje rodo prekės pavadinimą, matavimo vienetus ir prašo įvesti kiekį.

Taip skenuojamos visos prekės ir suvedami jų kiekiai. Jei nuskenavus barkodą programa neranda tokios prekės likučiuose ji nuskaito info iš katalogo apie prekę ir įtraukia į ataskaitą.

 Jei prekė skenuojama inventorizacijos metu kelis kartus ir kelis kartus vedamas jos kiekis (tiesiog ji buvo rasta sandėlyje keliose vietose) programa užfiksuoja kiekvieną skanavimą.

Kai pakartotinai skenuojama ta pati prekė kelis kartus, skenuotas kiekis fiksuojasi kitame stulpelyje, kad žiūrint rezultatą matome per kelis kartus buvo skenuota.

 Jeigu prekė yra keliuose sandėliuose kuriems vienu metu daroma inventorizacija, tai pirmiausia imame abėcėlės tvarka pagal sandėlio pavadinimą. Pirmiausia rastą kiekį užskaitome pirmas sandėliui po to kitam. Perteklius lieka paskutiniai sandėliui.

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt