Pagal gamybos sudėtingumą galima išskirti tris gamybos valdymo sistemos variantus:

  1. Nuoseklios gamybos valdymo sistemą, kai nuosekliai vykdant gamybos operacijas iš medžiagų pagaminama galutinė produkcija
  2. Dviejų lygių gamybos valdymo sistemą, kaip pradžioje pagaminami pusgaminiai, o tada iš jų pagaminami galutiniai gaminiai
  3. Daugialygės gamybos valdymo sistema, kai pradžioje gaminami pusgaminiai, iš jų gaminami kiti pusgaminiai ir t.t. kol pabaigoje iš pusgaminių pagaminamas galutinis produktas.

Kiekvienai iš šių gamybos rūšių reikalingas skirtingas valdymo funkcionalumas . Kuo gamyba turi daugiau lygių, tuo jai reikalinga sudėtingesnė gamybos valdymo sistema. Pav. Priimant užsakymus vieno komplektacijos lygio nestandartiniams gaminiams parenkamos ir paskaičiuojamos medžiagos pačiam gaminiui. Tuo tarpų dviejų gamybos lygių gaminiams reikalinga apskaičiuoti dar ir pusgaminių charakteristikas ir medžiagas.

Sudėtingesnės ir medžiagų poreikio apskaičiavimo ir gamybos planavimo funkcijos, nes reikia apskaičiuoti medžiagų poreikį bei suplanuoti gamybą ne tik galutiniams gaminiams bet  dar ir pusgaminiams.

Pusgaminių gamybos valdymo procesas vyksta analogiškai kaip ir galutinių gaminių. Pradžioje suplanuotu laiku programos pagalba surenkamos užsakymo gamybai reikalingos medžiagas ir perduodamos į Gamybą. Darbuotojui prisiregistravus prie terminalo parodomos suplanuotos užduotis.

 Pasirinkus užduotį vykdymui sistema užregistruoja vykdymo pradžios laiką, o pabaigus užduoti-pabaigos laiką. Užregistravus paskutinės operacijos atlikimą sistema automatiškai nurašo medžiagas pusgaminiams arba pusgaminius gaminiams ir užpajamuoja pusgaminius arba gaminius.

AIVA Gamybos valdymo sistema turi sprendimus įvairaus sudėtingumo gamybos valdymui, kurių aprašymus rasite žemiau.

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2023 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt