Paprastai daugumoje sandėlio apskaitos programų gautų iš tiekėjų prekių pajamavimas vykdomas pagal gauta PVM sąskaitą- faktūrą pasirenkant prekes iš katalogo ir įvedant gautų prekių kiekius ir kainas. Toks metodas blogas tuo, kad sugaištama daug laiko prekių pajamavimui, gali atsirasti klaidos pasirenkant prekes ir įvedant kiekius ir kainas.

 

AIVA 9001 programoje pagrindinis gautų prekių pajamavimo  režimas yra pajamavimas pagal per programą padarytus užsakymus tiekėjams. Kadangi siųstame užsakyme  jau yra beveik  visi reikalingi pajamavimui, todėl darbo pajamavimui sumažėja kelis kartus. Be to, sumažėja klaidų tikimybė, kadangi informacijos įvedama tik minimaliai-dokumento Nr. ir data, kartais gali prireikti patikslinti kiekius ir kainas.

 

Kadangi vis tiek kartais gali atsitikti taip, kad prekės buvo nupirktos be išankstinio jų užsakymo, pav., darbuotojas, kuriam pritrūko medžiagų gamybai arba skubiai reikia prekių tam tikro kliento užsakymo įvykdymui, ir jis nuvažiavo į parduotuvę ir pats jas nusipirko, AIVA  programoje yra dar du prekių pajamavimo režimai:

·        Pasirenkant iš katalogo

·        Panaudojant kliento užsakymo duomenis.

 

Jei prekės buvo nupirktos tam tikram kliento užsakymui, tada jų pajamavimas panaudojant kliento užsakymo duomenis smarkiai sumažins darbo sąnaudas, kadangi nebereikės įvedinėti į programa prekių pavadinimų ir kiekių,-tik pirkimo kainas ir dokumento Nr., datą ir pasirinkti tiekėją.

 

Būna atveju įmonėse, kad pajamuojant nežinomos kiekvienos prekės savikainą, o žinoma tik bendra pirktų prekių kainą. Pav., nuperkamas automobilis ardymui ir reikia užpajamuoti po išardymo gautas automobilio dalis.

 

Tam AIVA programoje realizuotas pajamavimo režimas su iškomplektavimu, kuris leidžia perskaičiuoti iš bendros komplekto pirkimo kainos atskirų komplektą sudarančių pajamuojamų prekių savikainas.

 

AIVA pajamavimo funkcija turi eilę naudingų galimybių.

 

Pajamuoti galima pasirinkta valiuta.

Pajamuojant prekes galima automatiškai atnaujinti AIVA prekių katalogo-kainininko kainas.

Pajamuojant prekes galima prekių pajamavimo dokumentui priskirti transporto dokumentą

 

Užpajamuotoms prekėms ir gaminiams galima atsispausdinti lipdukus su brūkšniniais kodais. Brūkšniai

 kodai gali būti  įvesti iš anksto kataloge arba suformuoti pajamavimo metu. Pagal programos suformuotą

 brūkšninį kodą programa galės atsekti kada buvo parduota prekė, kada ji buvo užpajamuota ir iš ko. Tai ypač

 naudinga garantinio prekių remonto  valdymui.

 

 Kita  naudinga, ypač gamybininkams, funkcija yra galimybė užpajamuoti prekes keliais matavimo vienetais, pav., kg. , vnt., kvadratiniais metrais ir pan. Pajamavimo metu įvedant gautų prekių kiekį vienais matavimo vienetais programa perskaičiuoja kiekį kitais matavimo vienetais. Sandėlio ataskaitoje galima matytis tokias prekes visais matavimo vienetais, kurias buvo jos užpajamuotos.

 

Užpajamavus prekes iš pajamavimo duomenų programa suformuoja pajamavimo dokumentų sąrašą.

 

Pajamavimo dokumentų sąrašas turi nemažai galimybių,- galima peržiūrėti pajamavimo dokumentus, galima anuliuoti pasirinktą dokumentą. Anuliuotus pajamavimo dokumentus programa parodo anuliuotų pajamavimo dokumentų sąraše.

 

Jei kartu sus sandėlio apskaitos moduliu naudojamas AIVA buhalterijos modulis, programa įrašo pajamavimo dokumentą į AIVA buhalterinio nuodulio bendrąjį žurnalą.

 

Jei AIVA programa sandėlio apskaitai naudojama su kokia nors kita buhalterinės apskaitos sistema, tada AIVA  programa  suformuoja pajamavimo dokumento įrašą  „ svetimai“ buhalterinės apskaitos sistemai.

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt